V turistickém infocentru v přízemí Domu národopisců Scheybalových získáte všechny potřebné informace o městě a okolí. Dům je pojmenován po někdejších majitelích, Janě a Josefu V. Scheybalových. Ve svém díle se zabývali především mapováním lidové architektury severních Čech, která se díky národopisným kresbám J. V. Scheybala dochovala budoucím generacím. Po jejich smrti město dům zrekonstruovalo a přeměnilo na víceúčelové kulturní a informační centrum.

Dům Jany a Josefa V. Scheybalových patří společně s kostelem sv. Anny, patronky města Jablonec, k nejstarším a nejvýznamnějším stavebním historickým památkám Jablonce nad Nisou. Obě památky jsou otevřeny veřejnosti a nabízejí různé výstavy a koncerty.

Nisa Factory, umístěná v areálu bývalé Herzigovy továrny, představuje unikátní spojení průmyslového dědictví s uměleckou kreativitou.

Továrna, která v době své největší slávy zaměstnávala až 300 lidí a provozovala 1000 tkalcovských stavů, je živou připomínkou bohaté textilní minulosti Jablonce nad Nisou. Kdysi centrum textilního průmyslu nyní plní úlohu galerijního prostoru.

Nisa Factory se můžete těšit na různé výstavy, umělecké instalace a kulturní akce.

Navštivte fascinující Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou (jediné svého druhu) a objevte jeho jedinečné exponáty. V muzeu, které se rozprostírá přes několik pater včetně nové oceňované přístavby, se můžete těšit na tři stálé expozice.

"Čarovná zahrada/české sklo sedmi staletí" vás provede příběhem skla od jeho počátků až po soudobé umění. Tato expozice představuje nejen luxusní sklo, ale i běžné předměty denní potřeby, a dokonce i trofeje z prestižních soutěží a anket.

"Nekonečný příběh bižuterie" nabízí výběr z celosvětově jedinečné sbírky bižuterie všech materiálů a technologií. Najdete tu také nejdelší náhrdelník na světě zapsaný do Guinessovy knihy rekordů.

"Svět zázraků/World of Wonders (WOW)" je zážitková expozice skleněných vánočních ozdob, kde poplujete na zaoceánském parníku až do Ameriky, na Manhattan, kam směřovala většina českých vánočních ozdob.

Kromě stálých expozic muzeum nabízí také krátkodobé výstavy, muzejní programy, tvůrčí dílny, bižuterní kurzy, přednášky a diskusní pořady. V muzeu najdete relaxační zónu, rodinný tvůrčí ateliér, prodejnu skla a bižuterie, publikací a suvenýrů.

Pro více informací navštivte webovou stránku www.msb-jablonec.cz nebo sledujte muzejní aktuality na Facebooku.

© 2021 Petřín - Tvorba webu Softmedia.cz
Zavřít
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram