Rozhledna

Z nově otevřené petřínské rozhledny je krásný výhled na Ještědský hřeben a Liberec až do Cvikova, Jizerské hory i Krkonoše.

Napočítali jsme hned 6 dalších rozhleden na které je z té naší vidět. Kolik jich napočítáte vy?

Otevírací doba: 10.00 až 21.00

Vstupné: 50 Kč
Nezapomenutelný zážitek
Rozhledna hotelu a restaurace Petřín je bezesporu ikonou města po desetiletí. Davy výletníků sem proudily již od roku 1906, kdy se vrchol Petřín ještě nazýval Nickelkoppe, aby se pokochaly 360° výhledem z 20 metrů vysoké věže, který jinde v okolí nenajdete.
Bohužel zub času zanechal na schodišti škody, které ho uvedly do havarijního stavu a rozhledna je tak aktuálně nedostupná. My jsme se rozhodli, že vás o tento skvost nemůžeme připravit. Projekt obnovy schodiště je hotov (vyněnili jsme staré, ztrouchnivělé schodiště se 78 schody, za nové železné, s rovnou stovkou schodů) a my již hrdě hlásíme, že si můžete opět užít zdolání rovné stovky schodů na rozhlednu Petřín, ze které se vám otevře výhled nejen na Jizerky, ale také Krkonoše, Čerbou studnici, Ještěd a Lužické hory.

Fotogalerie

© 2021 Petřín - Tvorba webu Softmedia.cz
Zavřít
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram