Restaurace Petřín
Jablonec nad Nisou

Restaurace Petřín v Jablonci nad Nisou nabízí výbornou prvorepublikovou kuchyni s akcenty rakouské a francouzské kuchyně. Klasické rychlé snídaně, lehké a chutné obědy a romantické večeře s výhledem na Jablonec nad Nisou a Jizerské hory. Otevřeno máme každý den od 08:00 do 22:00.
Otevírací doba:
PO - NE: 

snídaně 8.00 - 10.00

restaurace 11:00 - 22:00
Delikatesy

Naše menu

Zobrazit menu

Prvorepubliková kuchyně

V naší stylové restauraci si užijete nejen nádherný výhled na Jablonec nad Nisou a přírodu Jizerských hor, ale také skvělé jídlo. Při sestavování jídelníčku jsme se nechali inspirovat dobou první republiky, ve které tradiční českou kuchyni ovlivňovaly také akcenty rakouské či francouzské gastronomie. Prvorepubliková kuchyně zdaleka nebyla černobílá, naopak nabízela maso vepřové, telecí, ale i ryby a zvěřinu. Těšit se tak můžete na 5 dní připravovanou hovězí květovou špičku se svíčkovou omáčkou, vídeňský řízek či jelena po burgundsku.

I u snídaní jsme hledali inspiraci v době minulé. A tak u nás můžete posnídat například vejce do skla pana Buriana.

Ve všední dny nabízíme obědové menu plné lehčích, ale stejně chutných pokrmů.

A samozřejmě u nás najdete i výbornou kávu a domácí dezerty.

Sledujte také naše speciální nabídky, inspirované sezónními surovinami, nostalgickými vzpomínkami na doby minulé nebo národními kuchyněmi.

Polední menu restaurace Petřín

Stálá nabídka restaurace Petřín

Naši dodavatelé

Přestože jizerskohorská příroda zrovna neoplývá rozsáhlými pastvinami, stále klademe důraz na udržitelnou kvalitu. Snažíme se proto lokálně využívat hlavně dodavatele nápojů jako jsou Kitl s jeho domácími sirupy, Vratislavická kyselka, moštovna Lažany a také místní výrobce ginů pan Dlabka.

Velkou podporou v začátcích nám byla jablonecká značka ANNOVINO, a to nejen svými výrobky, ale i zkušenostmi. U čerstvých uzenin a masa na tatarák se spoléháme na našeho místního řezníka pana Nového.

Přestože si ceníme lokálních produktů, nebojíme se pro nejvyšší kvalitu jet světa kraj. Například pro vyzrálé hovězí maso z australského plemene Black Angus cestujeme až na opačný konec Prahy.

Kdo pro vás vaří

V kuchyni má hlavní slovo majitel hotelu Ivo Konečný, který neváhá u dobře propečeného masa strávit i několik hodin. Určitě ochutnejte jeho svíčkovou nebo jelena po burgundsku. K dokonalému výsledku mu pomáhají Jana a Yevgen. Společně vymysleli a uvařili bezpočet jídel, na něž nedají naši hosté dopustit.

Hodnocení hostů

Petra Urbanová
Petra Urbanová
07/07/2024
Velmi prijemne misto na ubytovani. Krasna vyhlidka s terasou, spickova gastronomie, renovovany interier a pekne pokoje. Na pokoji konvice, kava, caj a voda. Lednice neni. Papirove steny, vsechno je slyset. Baby friendly. Skvela nabidka vin, dezertu a jidel. Na snidani teple a krupave pecivo, caje Sonnentor, müsli od Mixit, mošt, vajicka s cibulkou a se slaninou.... Maji velke hrnicky na caj👌
Jaroslav Šindelář
Jaroslav Šindelář
06/07/2024
Personál naprosto profesionální ochotný. A to jídlo prostě fantazie.
Ivana Havi
Ivana Havi
03/07/2024
Luboš Nigrin
Luboš Nigrin
02/07/2024
Hezké posezení při hezkém počasí úžasný výhled na město Jablonec nad Nisou a okolí
Vojtěch Lejsek
Vojtěch Lejsek
30/06/2024
Restaurace poprvé vyzkoušena rodinným obědem a oslavou narozenin. Dávám perfektní hodnocení, vynikají kuchyně výborná obsluha a krásné prostředí. Jiří Lejsek
Lenka Felix
Lenka Felix
22/06/2024
Dixius
Dixius
22/06/2024
Jitka Štepánová
Jitka Štepánová
22/06/2024
Už několik let stále stejná a stále výborná....před 15 ti lety sem byla poprvé a teď se stále vracím, protože už sem v horách zůstala, skočte na dortík, zmrzlinou nebo kafíčko, vždycky milá obsluha a pochutnáníčko
Tereza Kleinova
Tereza Kleinova
22/06/2024
Roman Hora
Roman Hora
22/06/2024
Gastro zážitek🫶🏻. Hrozně příjemná obsluha. Luxusní, chutné, originální, kvalitní jídlo. Kuchař na hrad😎

Fotogalerie

© 2021 Petřín - Tvorba webu Softmedia.cz
Zavřít
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram