Restaurace Petřín
Jablonec nad Nisou

Restaurace Petřín v Jablonci nad Nisou nabízí výbornou prvorepublikovou kuchyni s akcenty rakouské a francouzské kuchyně. Klasické rychlé snídaně, lehké a chutné obědy a romantické večeře s výhledem na Jablonec nad Nisou a Jizerské hory. Otevřeno máme každý den od 08:00 do 22:00.
Otevírací doba:
PO - NE: 

snídaně 8.00 - 10.00

restaurace 11:00 - 22:00
Delikatesy

Naše menu

Zobrazit menu

Prvorepubliková kuchyně

V naší stylové restauraci si užijete nejen nádherný výhled na Jablonec nad Nisou a přírodu Jizerských hor, ale také skvělé jídlo. Při sestavování jídelníčku jsme se nechali inspirovat dobou první republiky, ve které tradiční českou kuchyni ovlivňovaly také akcenty rakouské či francouzské gastronomie. Prvorepubliková kuchyně zdaleka nebyla černobílá, naopak nabízela maso vepřové, telecí, ale i ryby a zvěřinu. Těšit se tak můžete na 5 dní připravovanou hovězí květovou špičku se svíčkovou omáčkou, vídeňský řízek či jelena po burgundsku.

I u snídaní jsme hledali inspiraci v době minulé. A tak u nás můžete posnídat například vejce do skla pana Buriana.

Ve všední dny nabízíme obědové menu plné lehčích, ale stejně chutných pokrmů.

A samozřejmě u nás najdete i výbornou kávu a domácí dezerty.

Sledujte také naše speciální nabídky, inspirované sezónními surovinami, nostalgickými vzpomínkami na doby minulé nebo národními kuchyněmi.

Polední menu restaurace Petřín

Stálá nabídka restaurace Petřín

Naši dodavatelé

Přestože jizerskohorská příroda zrovna neoplývá rozsáhlými pastvinami, stále klademe důraz na udržitelnou kvalitu. Snažíme se proto lokálně využívat hlavně dodavatele nápojů jako jsou Kitl s jeho domácími sirupy, Vratislavická kyselka, moštovna Lažany a také místní výrobce ginů pan Dlabka.

Velkou podporou v začátcích nám byla jablonecká značka ANNOVINO, a to nejen svými výrobky, ale i zkušenostmi. U čerstvých uzenin a masa na tatarák se spoléháme na našeho místního řezníka pana Nového.

Přestože si ceníme lokálních produktů, nebojíme se pro nejvyšší kvalitu jet světa kraj. Například pro vyzrálé hovězí maso z australského plemene Black Angus cestujeme až na opačný konec Prahy.

Kdo pro vás vaří

V kuchyni má hlavní slovo majitel hotelu Ivo Konečný, který neváhá u dobře propečeného masa strávit i několik hodin. Určitě ochutnejte jeho svíčkovou nebo jelena po burgundsku. K dokonalému výsledku mu pomáhají Jana a Yevgen. Společně vymysleli a uvařili bezpočet jídel, na něž nedají naši hosté dopustit.

Hodnocení hostů

Lukas Rejlek
Lukas Rejlek
13/06/2024
Dana Jandova
Dana Jandova
10/06/2024
Rozhodně se vydejte na tento kopec nejen na rozhlednu, ale především za kulinářským zážitkem. S chutí jsme dlabali, pomlaskávali a ochutnávali navzájem mezi sebou z různých jídel 😊. Vše vynikající 👌. Porce akorát, z pohledu jedlíků asi menší, takže zvládnete celé menu, od předkrmu až k dezertu. Jste úplně nasycení, ale ne přecpaní. Crème brûlée absolutně bezkonkurenční, stejně skvělý jako od francouzského kuchaře 👌. Milý a vstřícný personál, část z něj pracovala v bývalé restauraci Půlměsíc. Určitě se sem budeme vracet, tak jako jsme rádi chodili do Půlměsíce.
Jakub Bažant
Jakub Bažant
10/06/2024
Bastet S.
Bastet S.
08/06/2024
Skvělá kuchyně, usměvavý a pečující personál
Roman Smolař
Roman Smolař
01/06/2024
Oslava narozenin, výborná obsluha, a jídlo! No neskutečná pohádka, opravdu výborné.
Gert Maltitz
Gert Maltitz
28/05/2024
jana Petříčková
jana Petříčková
25/05/2024
Ondřej Novotný
Ondřej Novotný
25/05/2024
Lars KgRStpl
Lars KgRStpl
25/05/2024
Empfehlenswertes, historisches Hotel mit Charme und freundlichem Service. Neu renovierte Zimmer und eine fantastische Aussicht.
Hana Kosová
Hana Kosová
24/05/2024
Naprostá spokojenost. Jídlo, ceny,obsluha a nádherný výhled

Fotogalerie

© 2021 Petřín - Tvorba webu Softmedia.cz
Zavřít
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram