Muzeum skla a bižuterie

Navštivte fascinující Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou (jediné svého druhu) a objevte jeho jedinečné exponáty. V muzeu, které se rozprostírá přes několik pater včetně nové oceňované přístavby, se můžete těšit na tři stálé expozice.

"Čarovná zahrada/české sklo sedmi staletí" vás provede příběhem skla od jeho počátků až po soudobé umění. Tato expozice představuje nejen luxusní sklo, ale i běžné předměty denní potřeby, a dokonce i trofeje z prestižních soutěží a anket.

"Nekonečný příběh bižuterie" nabízí výběr z celosvětově jedinečné sbírky bižuterie všech materiálů a technologií. Najdete tu také nejdelší náhrdelník na světě zapsaný do Guinessovy knihy rekordů.

"Svět zázraků/World of Wonders (WOW)" je zážitková expozice skleněných vánočních ozdob, kde poplujete na zaoceánském parníku až do Ameriky, na Manhattan, kam směřovala většina českých vánočních ozdob.

Kromě stálých expozic muzeum nabízí také krátkodobé výstavy, muzejní programy, tvůrčí dílny, bižuterní kurzy, přednášky a diskusní pořady. V muzeu najdete relaxační zónu, rodinný tvůrčí ateliér, prodejnu skla a bižuterie, publikací a suvenýrů.

Pro více informací navštivte webovou stránku www.msb-jablonec.cz nebo sledujte muzejní aktuality na Facebooku.

« Všechny tipy na výlety
© 2021 Petřín - Tvorba webu Softmedia.cz
Zavřít
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram